Gazlı Odunlu Fırın Serisi

Gazlı Odunlu Fırın Serisi

Maximum Act serisi odunlu ve gazlı taş pide pizza fırınlarımız restoranlar tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Gazlı ve odunlu taş pizza pide fırınlarımızda alttan ve içten ısıtma sistemi vardır. Termostatlar sayesinde pişirme taşı ısısı ile fırın içi ısısı 400 dereceye kadar ayrı ayrı kontrol edilebiliyor.

Termostatlar brülörleri açıp kapatarak gaz harcamasında büyük ekonomi sağlar. Genelde pide pizza ustaları fırın rejime girdikten sonra pişirme taşı brülörünü kapalı konuma getirirler. Yani iki brülörlü bir fırında bir brülörün çalışmasına ihtiyaç duyulur. Tek çalışan brülör ise termostat sayesinde yüzde 40 oranında daha az gaz yakar.

Yüksek izolasyonları sayesinde fırının alt, üst ve yan taraflarında herhangi bir ısı kaybı yaşanmaz.

Odunlu taş pide pizza fırınlar kartlı sistemle çalışmaktadır. Buna akıllı sistemde diyebiliriz. Dünyanın heryerinde servis kolaylığı vardır. Müşterilerimizde pratik ve sorunsuz kullanımı konusunda firmamıza memnuniyetlerini belirtmektedirler.

Tüm FIRINMAK ürünlerinde emniyet valfı kullanılmaktadır. Herhangi bir alev sönmesi durumunda akıllı sistem devreye girerek brülörün gazını keser. Alarm sistemi yanıp sönen kırmızı ışıkları ve alarm sesiyle devreye girer ve kullanıcısını uyarır. Gerekli durumda kullanıcı acil stop butonuna basarak fırının tüm gaz ve elektriği kesebilir.

Turbo Sistemi: Dünyada seçenek dahilinde sadece FIRINMAK fırınlarında kullanılan bir sistemdir. Brülöre monte edilen fan sayesinde alevle basınçlı havanın karışması sağlanır. Fırının ön paneline yerleştirilen dimmer basıncı ayarlar. Bu sistem devreye alındığında 1 dakikada 50 derece civarı bir ısı artışı sağlar. Bu ısı artışı fırının büyüklüğüne ve basıncın ayarına göre değişir.

Taş Kubbe: FIRINMAK tarafından dizayn edilen kalıplarda özel hazırlanmış karışımla fırın kubbelerini döküyoruz. Kubbemizi çelik hasırlarla güçlendirdik. Fırın kubbesi kesinlikle kırılmaz ve çökme yapmaz. İlk kullanım esnasında aşırı alev kullanılırsa fırında çatlama meydana gelebilir. Bu sebepten dolayı ilk iki gün fırının ortalama 100 derece ısıda kalmasını istiyoruz. Bu sürede fırın kubbesi nemini atar ve kubbe herhangi bir zarar görmez. Yanlış kullanımda bile çelik hasır sayesinde sadece çatlamanın minimum seviyede kalması sağlanır.

Maximum serisi odunlu ve gazlı taş pide fırınlarında taban taş alttan ısıtıldığı için ısıyı yanma esnasında üst yüzeye hızlı geçirmesi hemde ısı depolaması için uygun bir kalınlıktır. Pişirme taşının altında termostatla çalışan brülör vardır. Bu brülör hem taşı daha hızlı ısıtıyor hemde fırının pişirim bölümüne ekstra ısı aktarıyor. Buda 10x30 cm ölçülerinde fırının arka kısmına açılan kanal sayesinde sağlanıyor. Eğer alt brülör kapalıysa üst brülörlerden de bu kanal sayesinde aşağıya ısı geçmesi sağlanıyor ve taş sürekli pişirim için ideal rejimde tutuluyor.

Pişirme taşı ile alt izolasyonu sağlayan 10 cm kalınlığındaki gaz betonu arasında 7 santimetrelik bir aralık vardır. Bu aralıkta taşı ısıtan brülör bulunmaktadır. Ancak bu aralık alt brülör kapalı konumdayken bile bir ısı havuzu görevi görmektedir. Bu dizayn sayesinde hem taban taşı hemde fırın içi ısısı istenilen seviyelerde olmaktadır.

Maximum Gazlı&Odunlu serisi fırınlarda FIRINMAK tarafından tasarlanmış bir çok farklı dizayn vardır. Müşterilerimiz istedikleri dış dizaynı tercih edebilir veya bizden yapmamızı istediğini herhangi bir dizaynı bize sunabilir. Ayrıca dış kaplama da cam mozaik, dekoratif tuğla, seramik, kırık seramik, boya ve paslanmaz çelik seçenekleri vardır. Müşterinin isteğine göre renk ve dizayn belirlenir.

Ağırlığı 2 ton ve üzeri olan fırınlarda yüksek ağırlık taşıyan poliamid tekerlekler kullanılmaktadır.

A1 yönetmeliğine göre fırınlarımızı davlumbaz altında çalıştırabilirsiniz. Bacaya bağlama şartı aranmamaktadır.

Baca çıkısı fırının ön veya ortasına monte edilebilir.

FIRINMAK sol bölümde 19Ø cam bölmü oluşmaktadir bu bölümden meşe odunlarını içeri atarak tütsüleme yapılır.Odunların temizliği için kül çekme heznesi sayesinde küllerin temizliği kolay bir şekilde yapılmaktadır.

FIRINMAK dizaynı fırın kapakları üç parçadan oluşur. Yan kapaklar fırına sabittir. Orta kapak ise portatif olup çalıştırma esnasında çıkarılarak fırının altındaki boş rafa konulur. Bu tip fırın kapağı yapmamızın sebebi; hem fırının yan kapaklar kapatıldığında bile oksijen almasını sağlayarak sönmesini engellemek hem de yan kapaklar kapalı konumdayken ısının fırının içinden kısa sürede kaçmasını engellemek. Bu dizayn sayesinde fırın çok hızlı bir şekilde rejime gelmektedir.

Fırın dışına monte edilen spiral borulu lamba sayesinde fırın içi güçlü ışıkla rahatça izlenebilir.

Fırın ön panosunda açılan bir delik sayesinde pişirme taşı altındaki alev izlenebilir.

Fırın dış kaplamasında harç yerine daha yüksek maliyetli olan silikonlar kullanılır. Bu yöntemle dış kaplamada kopmalar meydana gelmez. Ayrıca kaplamalara derz çekilerek hem sağlamlaştırma sağlanır hem de ürünün daha şık durması sağlanır.

Odunlu ve gazlı taş pide fırını hızlı, verimli ve homojen pişirim yapmak için tasarlanmıştır.

Gazlı ve odunlu taş tabanlı pizza fırını genellikle restoran, otel, kafeterya gibi işletmelerde pide, pizza, simit ve lahmacun pişirmek için kullanılmaktadır.

Odunlu & gazlı taş pide, pizza, simit fırınlarının kullanımı kolay ve akıllı emniyet sistemine sahiptir.

Uzun ömürlü ve kaliteli gazlı taş pizza fırını imalatı yapan firmamız her zaman uygun fiyat ve yüksek kalite ile üretimini sürdürmektedir. %100 müşteri memnuniyeti misyonu ile dünya standartlarında üretim yaparak müşterilerimizin hizmetindeyiz. Odunlu taş pizza fırını fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.


Fırınmak Fırın Teknolojileri; taş pizza fırını, taş pide fırını, taş simit fırını, taş tabanlı pizza fırını, taş tabanlı pide fırını, taş tabanlı simit fırını, gazlı taş pizza fırını, gazlı taş pide fırını, gazlı taş simit fırını, odunlu taş pizza fırını, odunlu taş pide fırını, odunlu taş simit fırını, gazlı pizza fırını, gazlı pide fırını, gazlı simit fırını, odunlu pizza fırını, odunlu pide fırını, odunlu simit fırını imalatı yapmaktadır.